Hakkımızda

pikan-cevizi

Pikan Cevizi , ilk olarak Tropik ve  Sıradışı Meyve Fidanı üretimi ile başladığımız fidancılık çalışmalarının son aşamasıdır.

Son yıllarda birçok üretici ve pikan cevizi sever bu değerli meyveyi yetiştiriyor. Bu konudaki Türkçe kaynak sıkıntısını gidermek , tecrübe ve yaptığımız hizmetleri anlatmak amacı ile uzun bir çalışma sonucu 2012 yılında bu siteyi yayınlamaya başladık. Pikan Cevizinin ülkemizdeki potansiyeline olan inancım nedeniyle, Pikan yetiştiriciliğini geliştirmek için  sürekli olarak tecrübe ve bilgimizi bu ortamda sizlerle paylaşacağız.

2006 yılından bugüne dek elde ettiğimiz yetiştiricilik bilgimizi,  fidancılık tecrübemiz ile birleştirerek Pikan Cevizi ve diğer kabuklu meyve yetiştiriciliğine başlamak isteyen yatırımcılara Analiz ve Proje desteği de veriyoruz.

Halen Pikan Cevizi ve Avokado üretimine Antalya ‘nın Aksu ilçesinde devam etmekteyiz. Toplam 57 dönümlük kendi bahçelerimizde üretim yapmaktayız. Bir kısmı kendi ıslah çalışmamız olan yaklaşık 25 farklı Pikan ve 6 farklı Avokado çeşidinden oluşan bu bahçelerde hem üretim hem de araştırma çalışmaları yaparak ülkemiz tarımına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Abdurrahman Kuyucu

Tropikmeyveci – Pikan Cevizi, Avokado ve Tropikal Meyveler üretimi

www.tropikmeyveci.com

www.pikan-cevizi.com

+90-(532)-582 1369

tropikmeyveciamblemgif