Mandan

Mandan

Mandan

Mandan

Mandan, en kaliteli ve erken meyveye yatan yeni Pikan Cevizi çeşitlerinden biridir. ‘BW-1’ X ‘Osage’ çarprazlaması sonucu elde edilmiştir. 

Amerikada en son ıslah edilen çeşitlerden biridir.  Hastalıklara ve soğuğa dayanıklılığı Pawnee’ ye benzer fakat daha az peryodisite gösterir.  Meyve kalitesi çok iyidir. Çok verimlidir. Ağaçları çok güçlüdür ve geç çiçek açtığı (Pawnee’den daha geç) için ilkbahar geç donlarından etkilenmemektedir. Pawnee’ ye göre mantara daha fazla dayanıklıdır.

Meyveleri , Pawnee gibi ortalama 9 gr’dır.

Son yıllarda en çok dikilen Pikan Cevizi çeşitlerindendir. Hem Akdeniz hem de diğer ılıman bölgeler (Marmara, G.Doğu, Ege) için uygundur

Tip 1 (Protandrous) bir çeşittir.  Kanza , Wichita ve Lakota için hem dölleyicidir hem de döllenen bir çeşittir. Meyveleri Pawnee’den 1 hafta önce olgunlaşır.

Yorum Yaz

İletişim Bilgileri

Sıradışı Meyve Fidanları Üretimi:
Samsun-Terme

Pikan Cevizi Fidanları Üretimi:
Antalya-Aksu

Abdurrahman Kuyucu
+90 532-582 1369

Sorularınız için

Site üzerinden Pikan cevizi fidanı ve Kabuklu Pikan Cevizi siparişi verebilirsiniz. 2018 üretimi Kabuklu Pikan Cevizi kalmamıştır. Kabuklu Pikan Cevizi satışımız her yıl Eylül ayında başlamaktadır. Pikan Cevizi fidanı için sipariş yıl boyunca verilebilir. Fidan gönderimi is Ocak ayının 2.haftası başlamaktadır. Kapat