Pikan Cevizi Fidanı Üretimi

by in Haberler 21 Ocak 2013

Pikan Cevizi Fidani

Üretimimizin yaklaşık %50 si Sıcak iklim Pikan Cevizi, %30 Kuzey Pikanı ve %20 kadar da soğuk iklim pikan cevizidir.

Bunun yanında talep üzerine Hikan Cevizi ve Kalp Cevizi üretimi de yapıyoruz. 2014 yılında ilk Hikan Cevizi bahçesini de kuruyoruz.

30 civarında türün  19 ‘unun üretimini yapıyoruz ve son 4 yıldır hem üreticilerle hem de bazı üniversiteler ile hangi bölgede hangi pikan çeşidinin uygun olduğuna yönelik çalışmalarımız devam ediyor.

Üreticilerimizin fidan temininde problem yaşamamaları için 1 yıl önceden rezervasyon yaptırmalarını öneriyoruz.

Ürettiğimiz fidan çeşitlerini görmek içn tıklayınız

About Abdurrahman Kuyucu
Abdurrahman Kuyucu, www.tropikmeyveci.com web sitesi üzerinden, sıradışı meyveler konusunda uzun yıllara dayanan tecrübelerini paylaşmaktadır. 2006 yılından bu yana Pikan Cevizi'ne olan ilgisi ve Pikan Cevizi' nin ticari potansiyeline olan inancı dolayısıyla bu konuda uzmanlaşmıştır. Araştırma ve fidan üretimi çalışmalarına artan bir istekle devam etmektedir. Dünyadaki birçok üniversite, yetiştirici ve fidancı ile çalışarak, elde ettiği bilgilerle ülkemizde Pikan Cevizi'ni yaygınlaştırmayı hedeflemiştir. Sadece Akdeniz Bölgesi için değil, diğer ılıman ve hatta soğuk bölgeler için de uygun Pikan Cevizi fidanı üretimine Antalya'nın Aksu ilçesinde devam etmektedir. bilgi@pikan-cevizi.com +(90)-532-582 1369

Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    Cart