Pikan Cevizi hasadı ülkemizde Ekim-Aralık ayları arasında yapılmaktadır.

Yüksek kaliteli Pikan Cevizi meyvesi üretimine ek olarak diğer Pikan Cevizi üreticilerinin mahsullerini de satın alarak yurt içinde tüketime sunuyoru. Her yıl Kasım ayından itibaren Pikan Cevizi meyvesi alımı yapmaktayız. Ürünlerin satışına ise Aralık ayında başlanmaktadır.

Ayrıca geçmiş yıllarda yetersiz üretimden dolayı karşılayamadığımız yurt dışı talepleri de karşılamaya başladık.

Kabuklu ve kabuksuz olarak Pikan Cevizinin üretimini, satışını ve ihracatını yapmaktayız.

Kendi bahçemize  ek olarak yaklaşık olarak 300 dönüm arazide 4000 ağaçlık pikan cevizi üretimine danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu ağaçların 2000 adedi 6 yaş ve üzeri meyve veren araçlardır.

Üretimini, alımınısatışını ve ihracatını yaptığımız Pikan Cevizi çeşitleri;

 • Choctaw
 • Wichita
 • Pawnee
 • Western
 • Doğal
 • Karışık

Pikan Cevizi Meyvesi Sipariş Vermek için Tıklayınız

 

24 Comments
 1. izmirde pikan cevizi yetiştirmek istıyorum. fiyat alabilirmiyim.

 2. BEN KÖYÜME DİKMEK İÇİN İSTİYORUM BİZİM ORALARIN HAVASI ÇOK SOĞUK AYAZI ÇOK FAZLA HANGİ ÇEŞİDİ UYGUNSA 3 ADET İSTİYORUM NİSAN AYI İÇİN

   

 3. Hayrettin Hatipoglu 18 Şubat 2015 at 00:48 Cevapla

  cevizi topraga ekerek yetistirsem yeniden asilamak gerekirmi? ne zaman ekeyim toprak isinincami yani nisan mayis gibimi.

 4. Sn.kuyucu,arkadaşın sorduğu soruyu ben internetten araştırdığımda aşıya gerek olmadığı şeklinde yorum almıştım ancak Antalya da bahçemde bulunan pikandan 7-8 sene önce Ankara da yetiştirerek bahçeye diktim ve ürün alamadım şimdiye kadar hiç sanırım siz haklısınız. Aşıyı nasıl ve ne zaman yapmalıyım,bilgilendirebilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim

 5. Ahmet Kasımoğlu 30 Eylül 2015 at 09:49 Cevapla

  Karadeniz Bölgesi(Tokat) için ticari soğuğa dayanıklı iri cinsleriniz hangileridir.Birbirini dölleyebilen 2 cins önerebilirmisiniz Pawnee çeşidi bu yöre için uygunmudur.

 6. Ali Asgar Türedi 6 Ekim 2015 at 15:51 Cevapla

  Ceviz fidanı almak istiyorum lütfen iletişim kuralım

 7. Aydın söke ilçesinde (sıcak iklimi olan bir yer) 1200 metrelik bir alana pikan türü ceviz dikmeyi düşünüyorum. Toprak analizi gerekir mi ve Aydın yöresine en uygun olan türü hangisidir. ağaç aralıkları sağı solu aralıkları kaç metre olmalı 1 Dönüm (1000 M ) alana ne kadar ekilebilir.Fidanlar ne kadar zaman da gelişip ürün vermeye başlıyor bu konularda bilgilendirirseniz sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

 8. Syn ABDURRAHMAN BEY BEN İZMİR KARABURUN İLÇESİNDE DENIZE YAKIN BOLGEDE BU CEVIZ TURUNU YETİŞTİRMEK İSTİYORUM ,HANGİ ÇEŞİDİ VE KAÇ AGAÇLIK BİR BAHÇE TİCARİ AÇIDAN YETERLİ OLACAKTIR

 9. İstanbul Şile de yetişir mi ticari amaçlı sabahları ayaz ve soğuk çok oluyor denize uzaktayız biz

 10. merhaba ben mersinde 1600 rakımda pikan cevizi yetiştirmek istiyroum yaklaşık 6 dönüm yere hangi tür daha verimli olur ve pikan cevizinin üretimden ortalama satışı ne kadardır?
  ayrıca fidan fiyatları ne kdar?
  iyi çalışmalar

  • 1600 rakım ceviz ve pikan için risklidir. Hatta Pikan için eğer mikroklima bir iklim yoksa olmaz diyebiliriz.
   Yorumlarda Pikan fiyatlarını yazmak istemiyorum çünkü her yıl değişiyor. Ayrıca her türün fiyatı da farklı oluyor. Genel olarak klasik cevizden çok fazla olduğunu söyleyebiliriz

 11. Samsun haftadaki bahçenin yerini ve sahibinin adını yazarmısınız bahçeyi görmek isterim.

 12. Pikan cevizini diktikde nekadar zaman sonra ürün veriyor

 13. Ankara kızılcahamam. Soguk. 5 adet..

 14. Antalya Aksu Fettahlı mahallesinde 3.5 dönüm yerim var. Pikan Cevizi düşünüyorum. Kaça kaç aralıkla ve hangi türü ekmeliyim. Bakım aşaması ile ilgili bilgi alabilirmiyim ve Sizde bu yıl fidan ücretleri nedir?

Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Cart